Gdzie na weekend z Warszawy? 6 pomysłów bliżej i dalej od stolicy

Featured - slides

Gdzie na weekend z Warszawy? 6 pomysłów bliżej i dalej od stolicy

Gdzie na weekend z Warszawy? 6 pomysłów bliżej i dalej od stolicy

Nawet krótki wypad na weekend i ucieczka od zgiełku miasta może mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Chcesz wypocząć na łonie natury, ale szukasz odpowiedniego miejsca blisko Warszawy, by nie spędzać całego dnia w podróży? Przedstawiamy kilka inspirujących propozycji na weekendowy wypad ze stolicy, który pozwoli Ci złapać oddech i skutecznie zregenerować siły.

Dokąd na weekend blisko Warszawy? Odkryj Warmię!

Mieszkańcy Warszawy, którym marzy się relaks w otoczeniu natury, często obierają kierunek na Mazury. A gdyby tak odkryć inny, ale równie urokliwy zakątek naszego kraju? W tę definicję doskonale wpisuje się Warmia, która oferuje fantastyczne do warunki do wypoczynku z rodziną, drugą połówką czy w pojedynkę. Bliskość natury, sielankowa atmosfera, ciekawe zabytki i liczne możliwości spędzania czasu sprawiają, że to idealna propozycja zarówno dla miłośników historii czy amatorów aktywności, jak i na romantyczny wypad.

Świetnym miejscem w tej okolicy są Klekotki SPA & Resort, leżące na pograniczu Warmii i Mazur, gdzie z centrum Warszawy dojedziesz w około trzy godziny, a większość trasy pokonasz wygodną drogą ekspresową. Klekotki to kompleks kilku budynków, w tym odrestaurowane obiekty zabytkowe, w których zaaranżowano komfortowe pokoje, przestronne apartamenty oraz domki do wynajęcia nad jeziorem. W obiekcie znajduje się również SPA inspirowane japońską estetyką i świadomym połączeniem tradycyjnych praktyk terapeutycznych z nowoczesnym podejściem do wellness. Sento SPA to absolutnie wyjątkowe miejsce – oryginalna bryła budynku rekonstruuje tradycyjną warmińską stodołę, a we wnętrzu kryje przestrzeń stworzoną z myślą o harmonii i odprężeniu. W Klekotkach na gości czekają ponadto restauracja, oranżeria, sala konferencyjna oraz mnóstwo atrakcji i pięknych widoków.

Gdzie na dwa dni z Warszawy? Odwiedź Trójmiasto!

Popularnym kierunkiem wśród wyjeżdżających na weekend z Warszawy jest także Trójmiasto, gdzie z Klekotek dojedziesz w godzinę, zaś ze stolicy – około cztery godziny. Gdańsk, Gdynia i Sopot cieszą się ogromną popularnością wśród polskich i zagranicznych turystów, oferując bogaty wachlarz atrakcji dla gości w każdym wieku. W Gdańsku warto zobaczyć zabytkowe centrum miasta z Traktem Królewskim i Długim Targiem, popłynąć w rejs na Westerplatte, zwiedzić centrum nauki Hevelianum, ogród zoologiczny, odwiedzić Muzeum Bursztynu, Wydział Zabaw w Europejskim Centrum Solidarności czy wybrać się na przejażdżkę na kole widokowym.

Niezapomnianych wrażeń dostarczy też wycieczka do Gdyni, gdzie warto odwiedzić Centrum Nauki Experyment, które zachwyci także dzieci, a ponadto Akwarium Gdyńskie, park linowy Góra Harców, Okręt-Muzeum ORP „Błyskawica” czy Gdyńskie Muzeum Motoryzacji. Sopot z kolei kusi piaszczystą plażą oraz pięknym molo, które jest wizytówką tego miasta. Część spacerowa obiektu ma długość 511,5 metrów, co czyni sopockie molo najdłuższym drewnianym pomostem w Europie.

Relaks na świeżym powietrzu w okolicach Warszawy – Kampinoski Park Narodowy

Poszukujesz inspiracji nieco bliżej Warszawy? Okolice stolicy obfitują w ciekawe miejsca, a jednym z nich jest Kampinoski Park Narodowy. To jedna z przyrodniczych perełek i najcenniejszych naturalnych atrakcji Mazowsza. Kompleks obejmuje tereny Puszczy Kampinoskiej, zajmuje powierzchnię ponad 38 500 ha, z czego 70% stanowią lasy, a na jego terenie utworzono 22 obszary ochrony ścisłej.

Kampinoski Park Narodowy to świetne miejsce na kojący zmysły spacer czy wycieczkę rowerową. Na terenie kompleksu wyznaczono liczne ścieżki dydaktyczne oraz szlaki piesze i rowerowe – ich łączna długość wynosi około 360 km. Obszar ten słynie między innymi z występowania wydm parabolicznych i wałów wydmowych, a znajdujące się tu Grochalskie Piachy to największy obszar piaszczystych wydm w Polsce, uznawany za jedną z najlepiej zachowanych wydm śródlądowych w Europie.

Gdzie na weekend koło Warszawy? Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Kolejną propozycją na wypad w weekend w pobliżu Warszawy jest Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. To idealne miejsce dla całej rodziny, w którym czekają ciekawe atrakcje zarówno na pasjonatów historii, jak i małych amatorów niecodziennych wrażeń. Muzeum zostało otwarte we wrześniu 1986 roku i jest jednym z niewielu miejsc w Europie, gdzie znajduje się tak wiele wąskotorowych pojazdów szynowych. Skansen tworzy ponad 160 jednostek taboru wąskotorowego, natomiast w salach wystawowych zobaczysz kolekcje muzealiów, dokumentujących codzienne funkcjonowanie kolei wąskotorowych w Polsce na przestrzeni dziejów. W sezonie letnim – od kwietnia do października – możesz też wyruszyć na wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej.

Ciekawe atrakcje na weekend pod Warszawą – Twierdza Modlin

Szukającym pomysłu na weekend pod Warszawą, a jednocześnie uwielbiającym zwiedzanie, spodoba się również wizyta w Twierdzy Modlin. Zespół umocnień leżących u zbiegu Wisły, Narwi i Wkry, około 40 kilometrów od centrum Warszawy, jest jedną z największych i najlepiej zachowanych budowli tego typu w Polsce. Umocnienia były wielokrotnie rozbudowywane – kompleks tworzą elementy fortyfikacji polskiej, francuskiej oraz rosyjskiej. Twierdza była broniona czterokrotnie: w 1813, 1831, 1915 i 1939 roku. Najważniejsze obiekty Twierdzy Modlin, które możesz tu zobaczyć, to:

  • cytadela z przedmościami – kazuńskim i nowodworskim,
  • wewnętrzny i zewnętrzny pierścień fortów,
  • zespoły prochowni, magazyny, zabudowania koszarowe,
  • pozostałości umocnień polowych i fortyfikacji polskich z 1939 roku.

Ponadto w budynku dawnych koszar oficerskich utworzono Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. Kompleks można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem.

Odpoczynek od zgiełku miasta w okolicach Warszawy – park w Konstancinie

Chcesz wypocząć w pięknym miejscu na łonie natury, a zarazem rzut beretem od Warszawy? Odwiedź Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie – jedynym uzdrowisku na Mazowszu. Powstały na przełomie XIX i XX wieku kompleks może poszczycić się wieloma gatunkami roślin ozdobnych i dobrze zachowanym drzewostanem, jednak największą atrakcją tego miejsca jest tężnia solankowa. To idealne miejsce na weekend koło Warszawy dla spragnionych spokoju i miłośników spacerów. Na odwiedzających czeka tu sporo ścieżek pieszych i rowerowych, a najmłodszych zachwycą trzy place zabaw dla dzieci. A ci, którym mało, mogą też odwiedzić pobliskie lasy konstancińskie, na terenie których znajdują się ścieżki zdrowia z przyrządami do ćwiczeń.

Powróć do bloga

3 powody aby wybrać Nasz Hotel

Wnętrza naszych pokoi zaskakują różnorodnością.

Budynki nawiązują architekturą do osady młyńskiej, a pokoje aranżowane są w stylu dalekowschodnim, kolonialnym, rustykalnym lub art deco.

Dla tych, którzy cenią sobie kontakt z naturą, stworzyliśmy coś wyjątkowego. Własna przestrzeń i niezwykle komfortowy wypoczynek w kameralnych domkach tuż przy lesie i jeziorze.

Nasze Sento SPA to obiekt otulony deskami oryginalnej, warmińskiej stodoły, która została zrekonstruowana i postawiona na skarpie obok budynków zabytkowego młyna i dworu.

Oferujemy zabiegi, które czerpią ze źródeł japońskiej tradycji - kąpieli ofuro, gorących źródeł onsen oraz naturalnych rytuałów pielęgnujących twarz i ciało.

Korzystamy z najwyższej jakości produktów i przetestowanych kosmetyków, a nasi terapeuci proponują zabiegi dopasowane do życzeń i potrzeb gości.

Czerpiemy z bogactwa mazurskiej natury, oferując naszym gościom pobyt w miejscu oddalonym od miejskiego zgiełku.

Sielska atmosfera pomaga odnaleźć spokój, wspiera regenerację i odpoczynek.

Klekotki to przyroda na wyciągnięcie ręki, sezonowe składniki, z których korzystamy w kuchni i niezakłócona niczym cisza.

Oferty