Lokalizacja i okolica

Lokalizacja i okolica

Klekotki – osada w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, w gminie Godkowo.

Pobliskie lasy ciągną się od Morąga do Pasłęka, najbliżej Klekotek jest m.in. Uroczysko Markowo 2000. Zamieszkują tu unikatowe gatunki ptaków na skalę Europy, to drugi po Biebrzy ptasi raj w Polsce.

Content Blocks

Pobliskie miejscowości oraz najbliższe punkty

W najbliższym sąsiedztwie rozciągają się lasy, od samego Morąga do Pasłęka, a najbliżej Klekotek znajduje się Uroczysko Markowo 2000. Między drzewami spotkać można unikatowe w skali Europy gatunki ptaków, a ich ilość jest często porównywana z Doliną Biebrzy. Również jeziora pełne są żywych stworzeń – w jeziorze, w kotlinie rzeki Wąskiej zamieszkują ławice płoci, węgorzy, leszczy, okoni, sandaczy i szczupaków. W niedalekiej miejscowości MARKOWO znajduje się dawny zamek arystokratów z rodu Dohnów, a w STRUŻYNIE piękny, zabytkowy kościół. W ZIMNOCHACH znaleźć można wspaniałe i dobrze zachowane domy podcieniowe, będące dziedzictwem dawnego ludu Olędrów, zaś w GODKOWIE stoi piękna, stara cerkiew. W odległości 4 km na północny wschód od Ornety znajduje się Sanktuarium Maryjne w KROŚNIE. Początki osady sięgają XIV wieku, a samo Krosno (do 1945r. Krossen) stało się znane w okolicy, kiedy to pod koniec XIV wieku bawiące się dzieci na brzegu Drwęcy Warmińskiej znalazły w rzece na kamieniu figurkę Matki Bożej z Dzieciątkiem. Od początku zasłynęła cudami.

Dobrze wiedzieć
rozległy, zielony teren o powierzchni ponad 120 ha
44 pokoje
3 kameralne domki
3 sale konferencyjne
unikatowe Sento SPA
lokalna i sezonowa kuchnia w sercu mazurskich lasów
bliskość rzek i jezior - możliwość aktywnego wypoczynku
 

3 powody aby wybrać Nasz Hotel

Wnętrza naszych pokoi zaskakują różnorodnością.

Budynki nawiązują architekturą do osady młyńskiej, a pokoje aranżowane są w stylu dalekowschodnim, kolonialnym, rustykalnym lub art deco.

Dla tych, którzy cenią sobie kontakt z naturą, stworzyliśmy coś wyjątkowego. Własna przestrzeń i niezwykle komfortowy wypoczynek w kameralnych domkach tuż przy lesie i jeziorze.

Nasze Sento SPA to obiekt otulony deskami oryginalnej, warmińskiej stodoły, która została zrekonstruowana i postawiona na skarpie obok budynków zabytkowego młyna i dworu.

Oferujemy zabiegi, które czerpią ze źródeł japońskiej tradycji - kąpieli ofuro, gorących źródeł onsen oraz naturalnych rytuałów pielęgnujących twarz i ciało.

Korzystamy z najwyższej jakości produktów i przetestowanych kosmetyków, a nasi terapeuci proponują zabiegi dopasowane do życzeń i potrzeb gości.

Czerpiemy z bogactwa mazurskiej natury, oferując naszym gościom pobyt w miejscu oddalonym od miejskiego zgiełku.

Sielska atmosfera pomaga odnaleźć spokój, wspiera regenerację i odpoczynek.

Klekotki to przyroda na wyciągnięcie ręki, sezonowe składniki, z których korzystamy w kuchni i niezakłócona niczym cisza.

Oferty